Më mbaj mend (për 1 muaj)


Besjan Gashi - Mamasita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mamasita".
3. Video është e këngës "Mamasita", por nuk këndohet nga Besjan Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Besjan Gashi - Mamasita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  2

Teksti:

Fuego

Komente

Asnjë Koment

28/01/2018

2018-01-28T10:34:36+01:00

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mamasita" kënduar nga Besjan Gashi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 6 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
6

DËRGO TEKSTIN

Teksti: Fuego

Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Baballesh - Mamasita

[Chorus: Baballesh & Caramelo]
Call me papi, papi, papi
Jom ma i shpejte se Bugatti
Call me papi, papi, papi
Jom ma i shtrejt se Dukati
Call me papi, call me papi
Plot po mushet club-i
Call me papi, papi, papi
Papi, papi, papi
Plot po mushet club-i
Call me papi, papi, papi
Papi, papi, papi
Yo quiero que me haga' tuya completita
Tú ere' mi papito y yo soy tu mamacita
El blanquito se juntó con esta morenita
Y lo do' nos robamos el show en esta pista, bonita

[Verse 1: Baballesh]
Buonasera mamacita, sonte kena dal me pi
Club-i plot, shisha plot e ngrejna nji dolli
Njo per mu e njo per ty, njo per shoket qe kom n'qeli
Europen n'dore edhe Kolumbi, marijuana kokaine
Era e forte si stuhi, ta bojm rremuje ku ka qetesi
Teke n'dore bari te pi, syte e tu m'kane bo magji
Zemer m'fal s'u prezantova, piacere Baballesh
Ngreje pak fustanin du me t'thon ni fjale n'vesh
Ti tregoj vec do sekrete zemer, du me t'bo per vete
Me shume male edhe dete, male edhe dete
Oh mamasita, mama, une ty po t'thirri honey
Oh mamasita, mama, sa mire po t'rri fustani
Bikini ngjyre jeshile, buzet shije luleshtrydhe
Si matrisen XXL, gjoksin hic pa silikon
Ftyren bukuri e rralle, rreze dielli deperton
Ja kerkoj rrezikoj se m'pelqen rreziku
Party bang bang eleminohet dhe trafiku
Ja kolliti edhe kerrin me 500 kuaj fuqi
As paparazzi sun na kap, kena kerrin me xhama t'zi, bang bang

[Chorus: Baballesh & Caramelo]
Call me papi, papi, papi
Jom ma i shpejte se Bugatti
Call me papi, papi, papi
Jom ma i shtrejt se Dukati
Call me papi, call me papi
Plot po mushet club-i
Call me papi, papi, papi
Papi, papi, papi
Yo quiero que me haga' tuya completita
Tú ere' mi papito y yo soy tu mamacita
El blanquito se juntó con esta morenita
Y lo do' nos robamos el show en esta pista, bonita

[Verse 2: Caramelo]
Papi, observa y déjate llevar cómo lo hago
Yo no ando con rodeo', en mi coro somo' lo' malo'
Bajamo' sin relajo a la hora de janguear
Y ando con el pistolero, ya tú sabe', bang-bang
Tráeme la marihuana y el hachís
Que voy a enrolarme un mariachis
Pa' dura' todo el día encima de ti
Porque no pienso bajarme, papi
Tranquilo y deja el desespero
Tú sabe', yo soy tu cuero
Te lo pido sin condón, lo quiero a pelo
Te quiero, quiero que me lo meta' entero
Y yo sé que a ti te gusta cómo yo te brego
¿Qué lo que? Dime a ve'
En esta vuelta fue que yo, mmm, me liquidé
Con el blanquito, tú sabe', el albanés, Baballesh
Quisiste hacerno' la vuelta, pero de una te frené
Te maté, le llegué, pa' que vea' qué lo que
Tu sistema te hackeé, dime a ve'
Lo' controle' te quité de una, te lo detoné
En la cara te freno si conmigo te pasa', baby

[Chorus: Baballesh & Caramelo]
Call me papi, papi, papi
Jom ma i shpejte se Bugatti
Call me papi, papi, papi
Jom ma i shtrejt se Dukati
Call me papi, call me papi
Plot po mushet club-i
Call me papi, papi, papi
Papi, papi, papi
Yo quiero que me haga' tuya completita
Tú ere' mi papito y yo soy tu mamacita
El blanquito se juntó con esta morenita
Y lo do' nos robamos el show en esta pista, bonita

Dabesst - Mamasita

Rep.1 (DaBesst):

... E omël
E bukur e bile hot shum
E nguci, i gjuna
i foli po ajo prap shun
... Un jom i gatshum
Zemer ti a je ?
... Hajt mos e zgat shum
Po du aventur t're
.. Kur t'kqyri ty babe
Syt 8she si t'hutit
Ty ti kisha dhon kejt
Edhe passin e facebookit
... Kuku
sa e dhone mas shopingut
... qa je tu prit
bonu Queen e kti Kingut
... Hey
Mamasita m'kalle
... Po do me m'qmend
Kur kalon para mahalle
... Per inat tem
Ja nis e ec ma kadale
Po du me t'njek
Amo valla po m'vjen marre
... Spom jep pergjigje
Po m'len me t'prit
Po ti me kast po ma bon
... Amo tash
Un po du me dit
Edhe po du me t'thon

Reff.(2x)DaBesst:

Hey MAMASITA, a ka me ardh dita
kur ki me m'thon PO, edhe mos me m'lon me t'prit mo
Hey MAMASITA, hajt se u mërzita
për veti du me t'bo, veq un e ti me hup dika

Rep.2 (Blend):

MAMA, MAMA, MAMA, MAMA
MAMASITA po du mu kon i yti veq hajde
24/7 rrina bashk, e bohmi high se
jeta o e shkurt, duhet pak mu gut bejb
po mi rollit trut, pi menve me m'lujt kejt
n'secilin hap, qe e bon po shkelqen
m'pelqen, mnyra qysh po kesh edhe qysh po kcen
spom nxen veni ven
sonte tkisha thirr me dal, po se di a vjen
menemadhe po nuk ka lidhje, se prap ti je
e veqant dije, po t'vi permas si hije
... mos meno gat, po hajde ma ngat
t'ishe kon presidente, t'kisha majt n'qdo mandat
... ama veq ni shanc, un ty po du me tpas
po ti po rrin n'distanc, se ti po do me m'plas
... a vjen momenti
neper qytet me dal, me mu mu en ti

Reff.(4x)DaBesst:

Hey MAMASITA, a ka me ardh dita
kur ki me m'thon PO, edhe mos me m'lon me t'prit mo
Hey MAMASITA, hajt se u mërzita
për veti du me t'bo, veq un e ti me hup dika
Më Shumë Këngë Nga Besjan Gashi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë