Më mbaj mend (për 1 muaj)

Besnik Palnikaj

Besnik Palnikaj
  • Vendlindja:
  • Tropoje 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 6 Korrik 1986
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Besnik Palnikaj është autor këngësh i njohur. Ai eshte nga Tropoja. Shkollen e mesme e mbaroj ne Lekbibaj Tropoje dhe te larten per gazetari ne Universitetin e Tiranes ne vitin 2012. I njohur per botime neper gazeta dhe poezi e bashkangjitur ketyre edhe per tekste kengesh te ndryshme, e sidomos atyre me fryme patriotike. Ne 2015 ka mbaruar Akademine e Policise ne Tirane dhe ka ushtruar profesionin e oficerit te policise. Sot Kryeredaktor i nje gazete Tropojane (Nikaj-Mertur). Poezina e ´tij Do Flas´ recituar nga artisti i madh Reshat Arbana beri nje jehone te madhe ne trevat shqipfolese.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente 0