Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bessi - Perballe Nesh (Feat. Mc-g)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Intro
Say hello to my little friend///
Duhet me marre fryme nket rrep shqip/

Vers 1(Bessi)
Kur e mar iniciativen gjithshka mund te shperthej/
Ma i keq se uragani klani pa pregatit mund te gjej/
C'kap i rrotulloj c'shoh i hipnotizoj/
Shtoj plot arogance pa tpyt me stil t'imponoj/
Get on the ride aitwest side ait/
Click clack ait bessi is going hiii/
Tu djeg situaten si cunat flete hashashi/
Nisem kadal nalt si plumat e nje kallashi.../
Mire thone ku me pas ma mire se respekti flake/
Une shtoj zonin ata harxhojne benzinen per c'do nate/
Po digjet tymi bessi e di qe ka obligime/
Real shit per gjith gangsterrat e mi ska me leshime/
Deklaroj se ska ma mire se me ata/
Qe shofin nsy shok e te thone ca ka/
Ca ke qe shef pidhnone ca spo t'shkon drejt/
Bang bamg turive tka ardh koha me flejt/

REf 2
Maje veten perballe nesh kur tvim/
Si ke dasht qi tash ty po ta bim/
Per cdo stine/
Straight vim/

Vers 2 (MC-G)
Ndrysho kjo muzik vetetimat tbojne prit/
Mc-g ndron taktik vej I permbi pik/
Dallendyshet ne largim po m'vijn verdall/
Bo me m'dal perball i boj me pas mall/
Per me dal para meje duhet me mar leje/
Per me ardh nga kto zona se kto sjan per barbona/
E djekim situaten si cunat flet hashashi/
Nisna nalt nalt si plumat e 1 kallashi/
Si me qen apashi kontrollojm terrenin/
Scarface n'maj nuk ta bo mo veni/
Duhet pun duhet bole t'forta si ky sen/
Sduhet me nejt kot duhet me honger si qen/
Me 'tkap me t'pre copash mos me pa se nga me lujt/
Kur ke vec fjal t'kota djali ma mir shuj/
Se fjal't e mia per shum njerez jan ispirim/
Kur mc.g ka legjenden per frymzim/

REf 2
Maje veten perballe nesh kur tvim/
Si ke dasht qi tash ty po ta bim/
Per cdo stine/
Straight vim/

Vers 3 (Bessi)
Kam cudi plot nvete kur dyshojne ne aftesite e mija/
Duket se i kane lone ment/ i ka leshu dija/
Prototipat laskara/ Laskara kane me met/
Leshojne kunja indirekt/ a Thu se kunjat si kom cek/Ti
Plac nvedi shok/ ske byth per ket koke/
Munesh me fol sa e dush kot/emrin pse se rrok/
A thu se sta nin /une them se ske fuqi/
Se rrok se ske munci/ se nemer tat une kam dhi/
Producenta shurrana/ Kopjus amerikane/
Sa te doni sfidoni rri nkome kurr nuk rrezona/
Nuk krahasona si dita me naten/
Se kam hunen e madhe shok nuk prek kurre disfaten/
Kam shok me vete japim doren per bese/
Smajme shok per kafe se vin ka tjeter shtrese/
interes nmes ska/ bashke 1 dhe ne bela/
Bela per ne ska/kush ka i shshshsh nta/

REf 2
Maje veten perballe nesh kur tvim/
Si ke dasht qi tash ty po ta bim/
Per cdo stine/
Straight vim/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1Bessi
Featuring: Mc-G
Publikimi: 07/11/2011


Bessi - Perballe Nesh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Perballe Nesh".
3. Video është e këngës "Perballe Nesh", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bessi:


Komente 0