Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bessi - Funeber Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


VERS 1(BESSI)
Ne ajer tymat e gomes permes asfalltit Tirones/
Me vedi bekimin e nones ushtari ma i mire i ksaj zones/
Hap syte permes terrin drejt ferrit pernat tu sill/
Fryma gangsterrit hap tmerrin kur fjale fillon tu vill/
Sa tjem i pist Desert Eagle best friend/
Ne black list Scarface ne mes tyre gjen emrin tem/
Ste vlen as fama as nomi kur nisem vi si tsunami/
Sta heq stresin duhani as bari kshuqe nzemer vloni/
se bessi ne ket mes fresh mind sjell perdit/
Gangrene per rrepista qe mezi hyne rrine ne bit/
Tzite mrapa boj hije kane marre dije/Problem/
Ne poste drejtuse per qarkulllim shije tipi ka zone ven/
Tash vone per me prek djeg direkt nxeht/
Kur goja ma shume se cduhet flet token prek/
Je rrenc sje i vertete ta ftofim faqen e nxehte/
Tvej shenje e te them shnet batchhh/

REF 2
Gjithshka bohet e madhe kur lehte spreket/
Sjell diten e re qe e vjetra ne paqe te prehet/
Rritna dita dites presim sfiden tjeter/
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/
(Funeber)*3
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/

VERS 2(BESSI)
Nder vite kam sjell rrep te eger per njerz te eger qe nin/
Ket lloj muzike nga tirana ne prishtine/Bi/
Baza treja me prerje HQ Fantastic/
Super sick flow perfect i shoot like automatic/
Muzika jeme funeber sjell ondrra ndjellse per vdekje/
Per cdo qen artist qe hapet mahet per lehje/ee
Shifi producentat qe mcifen nxehen mes vedit/
Pse kshu lloj bitash qe sjell bessi sba mo interneti/
U fiken u prishen marrveshjet tregu eshte kolaps tash/
Flliqsinat amatore ngelen ne klas hapat hedhin mrapsh/
Normal manekenat jane per pamje jo me u prek/
I vesh i zhvesh kur tme cohet jane thjesht trup ne zemer kane vdek/
Kan me u dasht rreth 100 vite qe ky lloj soundi te ridegjohet/
Qat'her kur nzemer djalit gjaku im te trashgohet/
Edhe kur ti them lamtumire kesaj bote ke me pas malle/
Njerzit qe lejn shenj lindin dhe vdesi rralle/

REF 2
Gjithshka bohet e madhe kur lehte spreket/
Sjell diten e re qe e vjetra ne paqe te prehet/
Rritna dita dites presim sfiden tjeter/
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/
(Funeber)*3
Per shume njerz po ndjell vdekje si funeber/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1Bessi
Publikimi: 07/11/2011


Bessi - Funeber
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Funeber".
3. Video është e këngës "Funeber", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bessi:


Komente 0