Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bessi - Eja Vajze Me Mu (Feat. Gucci)  Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


iNTRO
yaaa it's all for you

Ref 1
Hajde Vajze me mu/
Dikah bashke me shku/
7 metra siper qellit/
Eja bashke ta prekim djellin/

Vers 1(Bessi)
Hajde Vajze me mu/per ty e leshoj ket kerkese/
Per ty se per tjera vajza skam debolese/
Nuk ndjej per thjesht shkoj me to/Betohem nzot/
Une jam i joti per ato nuk kam kurrgjo/se/
Xhelozia po plas se tjerve nuk ja rras/une/
Kam dashni pa mase me te dhuru pa fund moj vajze/ee/
Gjithska ka marre start qe diten kur te pashe/
Ora ngeli nven filloj tu ec mrapsh/direkt me vete thashe/
Shume i madh po mduket shtrati kur ste kam une mrena ty/
Shume i bukur duket fati kur po shkruhet per ne te dy/
1 tip si ti me tip si une historia ka me shkrujt shume/
Se ska pa kerkun ska me gjet kerkun/
Pa fun pe mduken rruget qe kena me ec bashke/
Pa fun po mduken gjonat qe kena me prek jashte/
Nuk jam tip i thjesht kshuqe shume mos prit/
Poezit jam kom lone gay-ve qe tako ti perdit/

Ref 2
Hajde Vajze me mu/
Dikah bashke me shku/
7 metra siper qellit/
Eja bashke ta prekim djellin/

Vers 2(GUCCI)
Me gjith zemer po e shpreh ate qe ndjej/
Jo smund ta mohoj se vertete te pelqej/
Nuk mund te maroj kurre por qe dua te vazhdoj me tej/
Du te jemi gjithmone bashke me ty zemer jam okej/
Sikur qelli te ishte leter edhe deti te ishte boj/
Nuk do shkruaj asgje tjeter vetem ty te dashuroj/
Smund ta harroj shume me mall e kujtoj/
Kur buzet mi afroj zemra gati sa spushoj/
Te them se me pelqen eshte pak te them te dua nuk eshte pak/
Si them kto fjale qe te marre hak/
Mdridhet zoni e zemra mdigjet flak/
Nuk e di ca po ndodh me ke hyre thell ne gjak/
Se gjithmone do jemi bashke gjer sa tbohem plak/
Se di a me kupton kur flas me thuj qe pa fund do zgjase/
Bota le ta marri vesh vajze/
Emrin tend bukur therras te dua pa mase/
Dhe do jem i joti gjersa te vdes/

Ref 2
Hajde Vajze me mu/
Dikah bashke me shku/
7 metra siper qellit/
Eja bashke ta prekim djellin/

Vers 3(Bessi)
Kam me ti ndryshu te gjith mengjeset sa here te jesh prane meje/
Cdo dite do kete vecantine e vet vec tjem prap teje/
Vec tkem muncine me tpas/ vec tkem mundesine te te flas/
Ti me ik prej meje (NOOO) nuk ka gjase/
Vjen nje dite e ndjen veten 1 bashke me mu/
Vjen nje dite thu sdi si me te harru/
Forgive me baby i can't do shit to change it/
It's Not my faul you are in it/

Ref 3
Hajde Vajze me mu/
Dikah bashke me shku/
7 metra siper qellit/
Eja bashke ta prekim djellin/


Ky tekst u dërgua nga  DeNo1Bessi
Publikimi: 07/11/2011


Bessi - Eja Vajze Me Mu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja Vajze Me Mu".
3. Video është e këngës "Eja Vajze Me Mu", por nuk këndohet nga Bessi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bessi:


Komente 1