A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shqipërinë

Shqiperia

Vend i paqes dhe meshires
i miresjelljes dhe i drites
Vend bujar e zemergjere
Populli jone ka qene perhere

nje burr bujar memer te madhe
Ismajl Qemali e beri shqiperine krenare
Pas shume mundimeve na dha lirine
Sot e gezojme pavarsine.

- poezi nga Betim Mellova


- Poezia u dërgua nga Betim Mellova -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  1


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019