Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Bexhet Jagodini - Moj Selvije  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Amaneti I Sulltanes"

Komente

Asnjë Koment

21/04/2013

2013-04-21T12:36:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Moj Selvije" kënduar nga Bexhet Jagodini.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Gentian Gojani - Moj Selvije

E dil te porta moj selvi
te te shof moj bacen e zi
e dashuria qe ska kufi
si per vajza e djemuri (2here)

e kjo sevdaja qe me ka zene
per vajzen e fshatit ee
e nuk i ndahem pa i dhene
varsen o moj me gur te argjend (2here)

e aman aman moj selvi
je si lule zerdeli
e do te mar moj te kem ne gji
qe te kene moj shume zili (2here)

Ramadan Krasniqi (Dani) - Moj Selvije

O Jam e Nanes e Babes o Ku
ku kam Le

Jam e Nanes o
Jam e Babes ooooo

Jam Selvija moj hajde e
Elez Ages ( ref x2)

Elez Aga Dulo ne Koder
sheh Selvijen moj hajde Kcen
o me Loder ( ref x2 )

Elez Aga dul o ne Fusha
o sheh Selvijen o hajde
Kcen o me cuca ref x2

Anton Tetaj - Moj Selvije

I
Moj Selvije e kujna je
jam e nanes e babes-o
ku jam le-e

II
Jam e nanes jam e babes
jam Selvija moj hajde
Elez Ages

III
Elez Aga del o ne koder
Sheh Selvijen o hajde
loz o me loder

IV
Elez Aga del o ne fusha
sheh Selvijen o hajde
loz o me cuca

V
Elez Aga del o n´saraj-e
sheh Selvijen o hajde
loz o me dajre.

V

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Bexhet Jagodini:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet