Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Club Symphony Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18

A e di si eshte puna vllai
ka momente ne ket jete
qe un kur degjoj
tinguj te ketill
edhe bit te ketill

vjen nje moment
nje shprehje e imja
qe jam pa…puff

jemi gati te gjith pra
t’iu shoh te gjithe ngrini duar lart
bashk me mu natyrisht

big basta

kur erdhi viti ri un e shpreha nje deshire
babagjysh du albumin me t’mire
per lagjen time
cunat edhe gocat
ngrini duart lart
hajt…
mblidhni forcat

as i madh e as i vogel
big emri i artit
do te thote
big bigi basta bastardi
kalamaja perzini nonat tuja
nxirrini nga dhoma
qe te degjoni shprehje te huja

haleluja
shyqyr qe u bona mar
neper klube e kercen cdo shqiptare
nji dy tre ndiqe
edhe te katerten dhe te pesten ti digje

hiqe menien nga shpia
hidhini uje se ju dogj catia
du t’u shoh me gishtat perpjet
shif tironcit dhe bo si do vet

kujt ja ni le t’bertasi mbas meje
kujt ja ni le t’bertasi mbas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje

hej goca
bojeni per lalin
naten do ma falni t’iu marr.

hej cuna kapni ca t’iu dali
juve mos u ndalni
per ca…

24 gota birre ju kane hije
plus 2 shotsa tekila per shije
ku do duket gangsteri nga legeni
nese je cun mami s’keni fytyre ti ktheni
dikush m’tha qe un shitem shpejt te t’tjeret
e ke gabim un boj lek me t’tjeret
kam efekt jam korrekt me te tjeret
nese se e kupton ca me kerkon eshte heret
rimat s’mi kapin stilin s’ma kapin
lek dun te m’japin vazhdojne edhe llapin
hajdeni te xhaxhi qe t’iu jap autografe
s’kam ca t’bej
me dun fmijet edhe grate
hej hej

kujt ja ni le t’bertasi mas meje
kujt ja ni le t’bertasi mas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje

kujt ja ni le t’bertasi mas meje
kujt ja ni le t’bertasi mas meje

kush e ndjek dhe bertet para meje
kush e ndjek dhe bertet para meje.
Big Basta
Publikimi: 01/12/2008
Festivali: Zhurma Show 2008
Muzika: Flori Mumajesi
Teksti: Big Basta
Orkestrimi: Flori Mumajesi
Video Produksioni: Supersonic


Big Basta - Club Symphony
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Club Symphony".
3. Video është e këngës "Club Symphony", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:


Komente 0