Më mbaj mend (për 1 muaj)

Big Basta - Per Futbollin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  14

Verse: 1

-Dritat ndizen dal ngadal , njerzit hyjn ë mbushin shkallët
-lojtarët marrin frym thell para se të dalin
-stadiumi thrret një emër shqipria do fitoj
-se ëndra jonë e madhe sot do të realizohet
-futbolli është pasioni, fair-play quhet loja
-rruga kurrë nuk është opcioni, themi nisu nga përvoja
-18 vjet shpres, po aq vite histori
-unë gjithmonë do jem krenar, me fanellën Kuq e Zi
-Heyyy është thirja e fundit për kampion
-Heyyy se vetëm kshtu mund t'prezantohem
-ma kthen kokën, nga e ardhmja në gjdo 90 minuta
-vlera ka për edukimin, e gjdo brezi që do vij pas.

Refreni:

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Verse: 2

-Gjdo minutë speciale, besojm në forcën e zemrës
-në një bot ku nuk ka, racizëm po bëhet loja e jetës
-një gol lartë, "një gol lartë"
-dhe pak koh, "dhe pak koh"
-duhet shumë fat, "shumë fat"
-të festojm, "Heyyy"
-zdo ket më fjalë sepse, ëndrra kthehet edhe e prek
-më plot besim vijn kampionët, e bejnë realitet
-dalin bashkë të gjithë, rinia sepse festa sa filloj
-diku n'zemër të Europës, po rishfaqen dhe heronjët
-bien daullet e fitors, nga tifozat e zjarrtë
-japin shpirtin dhe suportin, që askush nuk e ka
-"Shqipëri, Shqipëri, Shqipëri"
-urojm edhe 1000 vjetë, triumf gjithmonë lartë e më lartë
-gjithë e dinë se sot, më shumë ky merret si start.

Refreni:

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.

Sonte duhet të fitojm 'ole 'ole
erdhi koha të festojm 'ole 'ole
është thirrja e fundit për kampion 'ole' ole
dhe do mbetet përgjihmon 'ole 'ole.


Ky tekst u dërgua nga  flakron   drogero   Ajdari


Nuk kemi video për këtë këngë.


Big Basta
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/11/2010


Big Basta - Per Futbollin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Per Futbollin".
3. Video është e këngës "Per Futbollin", por nuk këndohet nga Big Basta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Big Basta:


Komente 0