Më mbaj mend (për 1 muaj)

Agon Amiga - Bobi  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Teksti:

Agon Amiga

Video Produksioni:

XL Films

Komente

Asnjë Koment

18/06/2019

2019-06-18T13:00:04+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Bobi" kënduar nga Agon Amiga.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Agon Amiga i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Renato Doko - Bobi

Djalin e therrasin bob, bob
Per te derdhin vajzat lot, lot
Xhepat i ka plot me droge
Tash c'ia ke fut pordhes kot
Djali eshte gangster
E ka babin milioner
Lum mamaja qe e ka
Hajde shkojm ne Kanada.

Djali eshte bos
Full option eshte makina
E parkon afer brunes qe,
Te cmendet bjondina.
Bjondina me inat shikon
Kete lajm nuk e beson
Qe i dashuri i saj brunen po ngacmon
Cun cun gushe pellumb
Ngrije nje dolli me fund
Mos e ndej ti per askend
Se ti je me i madhi n vend
Ka punu baba per ty
Prandaj te celin ata sy
Ti i ke leket me thase
Kurse ne punojme ne lavazh
Cuni eshte bere mjeshter
Po shkon ne palester
I keq si Vandammi
Me i forte se Batmaani
E pershendet gjithe shteti
E do e gjithe mileti
Me pamje nga deti
Djali jeton si mbreti

Djalin e therrasin bob, bob
Per te derdhin vajzat lot, lot
Xhepat i ka plot me droge
Tash c'ia ke fut pordhes kot
Djali eshte gangster
E ka babin milioner
Lum mamaja qe e ka
Hajde shkojm ne Kanada.

U fut te berberi
Tha me qeth po nuk kam leke
Dje ishte milioner
Sot ka ngele pa breke
U ngaterrua me kumarin
E ka shitur edhe shtepine
E ka lene makinen peng
Mos ia prishni terezine
Mos ia prishni terezine
Se po tallet i gjithe fshati
Do marr vendim ekstrem
Do hidhem nga pallati

Stop,stop,stop. Ku ka pallat ne fshat o burre?
C'ia fut kot.

Ka, se eshte pallati qe ndertoi yt ate me droge
Coje cik te Vizion plusi
Emisioni oktapod
E degjo c'thote Turjani
Kjo rini ka rene ne grope
U rrit djali u be burre
Fluturon nuk ndalet kurre
Xhepat plot me kannabis
Pret te futet ne Showbiz
Ki kujdes te keqen nona
Se eshte e veshtire Tirona
Merre shtruar urte e bute
Ti qepenin mos e keput.

(2×)
Djalin e therrasin bob, bob
Per te derdhin vajzat lot, lot
Xhepat i ka plot me droge
Tash c'ia ke fut pordhes kot
Djali eshte gangster
E ka babin milioner
Lum mamaja qe e ka
Hajde shkojm ne Kanada.

Xhavit Dedej & Pandora - Bobi

{aaaaaaaaaaaaa aaaaaa aaaaa aaaaaaaaaaa} panda panda
i kujtoj une at takim kur u njohem ne te dy
e kujtoj un at takim kur u pam ne te dy
besen ti moj ma ke dhan shpirt e zemer ty te kam2x

ref.
oo xhixhi ti xhixhi
ajajajajajaj
o xhixhi ti xhixhi vec per ty mendoj.

se harroj un at btakim dashurova syrin blu
se harroj e kam kujtim
dashurova syrin blu
besen ti moj ma ke dhan shpirt e zemer ty te kam
2x o bobi ti bobi ajajajajaj
o bobi ti bobi vec per ty mendoj
Më Shumë Këngë Nga Agon Amiga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet