Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijtë E Dritës - Më Thuaj Përse Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Përpiqem për të kapur erë unë sot.
Unë shpresoj atë që s'shoh
e kurorën time mbaj në kokë.

Në një qytet pa formë, me njerëz plot
unë shoh diku larg, i hedh sytë larg
edhe shoh që vetëm jo nuk jam.

Në çdo mendim je,
dhe çdo mendim ke.

Më thuaj përse
veshët s'dëgjojnë
e sytë nuk vërejnë.

Dorën më jep
që vetëm këtu
unë sot mos të jem.

Nën një diell që nxeh - një tokë që ftoh.
Kokën e përplas pas muresh fort,
e harroj që shpresë unë kam sot.

Në çdo mendim je,
dhe çdo mendim ke.

Më thuaj përse
veshët s'dëgjojnë
e sytë nuk vërejnë.

Dorën më jep
që vetëm këtu
unë sot mos të jem.Publikimi: 01/12/2002
Festivali: Festivali i 41-të në RTSH


Komente 0


Bijtë E Dritës - Më Thuaj Përse
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Më Thuaj Përse".
3. Video është e këngës "Më Thuaj Përse", por nuk këndohet nga Bijtë E Dritës.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.