Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bijt E Sefes - Dy Tupana Në Derë Të Kullës

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Tupana Në Derë Të Kullës".
3. Video është e këngës "Dy Tupana Në Derë Të Kullës", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bijt E Sefes - Dy Tupana Në Derë Të Kullës  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

08/11/2013

2013-11-08T09:19:46+00:00Dy tupana o more n`der te kulles
Ni za burri n`tel t`lahutes
Erdhen krushqit o martohet bija
Pershenesin o pushk e sharkia
S`pushon pushka o more n`krejt Drenicen.
pe qojm nuse oo' shote galicen
Shota rrin o n'kal gjith nur
Ball dasmoreveo more ni flamur
1000 krushq o me nuse vin
1000 pushk o mi supe u rrine
Kapercejn o grykat dhe malet
Bin tupanat o more kanga s`nalet.

ooo 7 varruem o more n`jatagana
Gjokset mushun o more me nishana
Shota erdh o e qeshet kulla
Azem Bejta o po rrin me burra
Trupi i Shotes o si shtiz flamuri
Sy per plakun oo ne flak baruti.

Shota veshi o tirq galana
Nuse malev o more ne luft me krajla
S`rrin mej knu o djepit te shpija
Po e thrriste o more nan lirija
Mori pushk o me rrethatore
Per me i kthye malet n`llogore.

Syt e saj o shendrit lirije
Pushka i knojke o more kang trimnije
Palos krahet o si t`shqiponjes
Kanga e burrav o te Kosoves.

1 lahut o me kang kreshnike
ja u la kohrav o more heroike
Knojn me ta brezat qe vin
OOO more i knujm Shotes
O more heroin.


Ky tekst u dërgua nga Diti200
Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet