Më mbaj mend (për 1 muaj)


Bijt E Sefes - Prej Mallit Të Bukurisë

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Prej Mallit Të Bukurisë".
3. Video është e këngës "Prej Mallit Të Bukurisë", por nuk këndohet nga Bijt E Sefes.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Bijt E Sefes - Prej Mallit Të Bukurisë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

22/01/2014

2014-01-22T10:21:46+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Prej Mallit Të Bukurisë" kënduar nga Bijt E Sefes.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bijt E Sefes i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ajtene Derguti - Prej Mallit Të Bukurisë

Prej mallit te bukuris e
Ani na ka dal o nji gonxhe taze
O kush o mret o djal o i mbretenis e
Ani Shaban Begu mor plot o me naze

Hej kur ja pash remzit o ne gjiks e
Ani sa zaman more m'u bo dynjaja
Ooo ka je plas o i mjeri o arshik e
Ani se per ju o per ju u dha sevdaja

Hej per Bajram o te erdha ziaret e
Ani erdha gjeta Bajash Tublinin
Ooo selamin me isharet ta dhash e
Ani urt na le begler o te rrijna

Anton Tetaj - Prej Mallit Të Bukurisë

I
E-e-e Prej Mallit të Bukuris-e je of
Ani ne ka Dalë o nji Gonxhe Taze
O-o-o Kush ashtë Mbret-e i Djelmenis-e je of
Ani Shaban Begu more plot o me Naze

II
E-e-e Hanë e Diell-e Syno Haram-e je of
Ani kurë Qendisë i sikur o Meleqi
O-o-o Kush don me Pa Yll o me Bajrak-e je of
Ani Bukurinë o te Shaban Begut

III
E-e-e Kurë ia Pashë Rremëzit o në Gjyz-e je of
Ani sa Zanan o m´u bo Dynjaja
O-o-o Kjajë e Plas-e i mjeri o Arshik-e je of
Ani se për Ju o m´u dha Sevdaja

IV
E-e-e Për Bajram-e te erdha n´Zijaret-e je of
Ani erdha t´gjeta more bash o te Blini
O-o-o Selamin me Ishajret te dhash-e je of
Ani urdhëno Beg more dilë o te Rrina

Kenge Gjakovare - Prej Mallit Të Bukurisë

E prej mallit të bukurisë
Ani n’a ka dal nji gonxhe taze.
O kush o mret i djelmënisë e o?
Ani Shaban Begu plot me naze.
E hanë e diell je si n’hajratë
Ani kur gjezdisë bregut të detit.
O kush don me pa yll o me bajrak?
Ani bukuri te Shaban Begu.
E kur ia pashë rremzit në gjyks-e
Ani sa zanan m’u bo dynjaja.
E kjaj e plas i mjeri ashik-e
Ani se për ju o ju dha sevdaja
E për Bajram të erdha n’zijaret
Ani erdha t’gjeta bash o tu blini.
O selamin me isharet ta dhash
- Ani urdhno Beg, more, del të rrina!
Më Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet