Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bijt E Sefes - Isa Begu  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Kenge Atdhetare Vol.1"

Komente

Asnjë Koment

15/01/2017

2017-01-15T18:01:32+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Isa Begu" kënduar nga Bijt E Sefes.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bijt E Sefes i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Bajrush Doda. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

1
O Isabeg o djalo pot thrret Nana o pot vin topa o mor me katana
2
O pot vin topat djalo me katana o shtat sahat o poj nihet o gjama
3
E nihet gjama more hajmedete o pethrret Isa o Naneno te vete
4
O pethrret Isa Naneno te vete o bjerna zhagat oj nan me fisheke
5
O bjernaj zhagat oj Nan me fisheke o qati popllit oj Nan me jashkepe
6
O qati popullit oj Nan me jashkepe o sekan ardh o me ne o me vdeke
7
Isabegu koka hypo nat shkrepe o me manxerrken o so holl aj po qete
8
O me manxerken o sa holl aj po qete o asqer pashes aj mor po javrete
9
Nqaf na paqo timor zenel bege o na me ty kepas lidh nje bese
10
O na mety kem pas lidho nje bese o mos me ngue jo mor keto hyrjete
11
Mos me ngue se qka thoto hyrjeti o Jashar pashen e Sefedin begun
12
O Jashar pashen e Sefedin begun
Ooo gjith shqiptaret jakan pa or sherrinMë Shumë Këngë Nga Bijt E Sefes:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet