Më mbaj mend (për 1 muaj)


BimBimma - 1 Ka 1

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "1 Ka 1".
3. Video është e këngës "1 Ka 1", por nuk këndohet nga BimBimma.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BimBimma - 1 Ka 1  (Feat. Arianit Bellopoja)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Bima"

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Arianit Bellopoja

27/05/2018

2018-05-27T20:46:02+00:00

Mirsevini ne jeten reale
Ktu i miri dek heret e i keqi kadale
Maje ndergjegjen e paster e mos bo dalje
Baje se kur tbohesh pishman per faje
E lyp po ski me e gjet njerin mi kerku falje
Ruju se as e mira as e keqja skan skaje
E nsaje te ksaj perkrahi se metesh vetem bash qather kur tvyn perkrahje
Na sjena veq lokalista po popull qe jeton per lokale
Prej qe u dal fejsbuku po jetojm en portale
Tash o normale mos me pas vlera morale
Mvjen mi lidh komt nkonop e me shku me flejt me korale
Shpirti po varfnohet e po shendrrohet nmateriale
Se kjo shperlamje na ka shti me jetu si nseriale
Sureale jeta kur bjen me shku nfunerale
Nalna ndetaje se mdoket qe po jetoj nlibrin e 1 prralle
Ksaj here sem del gjumi as me ra prej shkallve
Munohna shum po un sun qohna prej andrre
I lutna zotit nmramje
Qe krejt kjo mu kon jorgani nfund tkamve

REF

Pom dhimen gjinja qe jon tu dal prej vetit
Se kapitalizmi jau ka ndrru realitetin
Jon qerru se ton jeten e njekin lekin
Tu e dit qe kur desin as centin se marrin me veti
Mlujten dhipat ma shum pllastik se mish
Zot runa po si kisha prek as me gisht
En fakt si kisha prek as me shtag
1 c*c ma posht 1 ma nalt e gojen si qerap
Jau q**sha pushtetin
Jeni bo si qen secili en rrush tvetin
Mes njoni tjetrit kryt sdini me qu prej rushfetit
E per pun tlekit shum njeri osht tu e lshu shtetin
O ma kadal bre
A pe shihni qka jeni tu bo
Po a jeni normal bre
Per qka u derdh ton ai gjak bre
Qe profiterat e luftes me na lon pa tardhme
Blej bilet ti
Skom huq veq un po kena huq krejt mileti
Thojn kjo jet o secili per veti
Po mu pas kon secili per veti
E kishem pas Kosoven me deti
Qka bone a je mir ku je ti
Njerzt jon dek pa ju plotsu amaneti
Ishalla ju ka shperbly xhehneti
Se sot kishin hjek tshkretit ja kishin fut plum vetit

REF
I numroj dit 1 ka 1
Oooo nuk po ndrron kurgjo
Mos e hup shpresen beso ti
Kurr mos u dorzo
I numroj vjet 1 ka 1
Oooo e njejta storje nto
Mos e hup shpresen beso ti
Kurr mos u dorzo


Ky tekst u dërgua nga urbaNRoots
Më Shumë Këngë Nga BimBimma:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet