Më mbaj mend (për 1 muaj)

Diamant Sinanaj (BlackLion)

Diamant Sinanaj (BlackLion)
 • Emri i Vërtetë:
 • Diamant Sinanaj
 • Vendlindja:
 • Isniq 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Kosovë 
 • Mosha:
 • 27 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 1 Janar 1994
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♑ Bricjapi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  81
Këndon kryesisht: hip-hop

Diamant Sinanaj (BlackLion) është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Diamant Sinanaj vjen nga Deqani jeton ne Fushë Kosovë. Shkon ne shkollen "Hivzi Sulejmani" ne Fushkosovë. Ai në daten 7 shkurt 2010 përjetoi një ngjarje shum të rënd për njeriun vdekjën e babait të tij i cili ishte luftetar në luften e Kosovës kunder armikut serb 1999. Perndryshe ai njihet me talent te madhë në fushen e muzikes RAP.

Më datë 16 Shkurt 2012, Boldd publikon videoklipin "Edhe Pse Me Ty Nuk Jam", në bashkëpunim me BlackLion.

Në Maj 2013, BlackLion merr pjesë në Celësi Muzikor 7 me këngën "Dikush".

Më datë 11 Nëntor 2013, Leotrim Kastrati publikon videoklipin "Nora", në bashkëpunim me BlackLion & Spell.

Më datë 14 Maj 2014, Andin Randobrava publikon videoklipin "Kthehu Ti", në bashkëpunim me BlackLion.

Më datë 1 Nëntor 2014, BlackLion publikon videoklipin "Ushtar Pa Fat".

Më datë 9 Mars 2015, BlackLion publikon videoklipin "Fjalë Me Gjak".

Më datë 30 Maj 2015, Leotrim Kastrati publikon videoklipin "Dasma E Ndarjes", në bashkëpunim me BlackLion.

Më datë 19 Nëntor 2015, BlackLion publikon videoklipin "Përballë Vdekjes Jem Njësoj", në bashkëpunim me Amantia.

Më datë 16 Shkurt 2016, BlackLion publikon videoklipin "Kosovë".

Më datë 9 Qershor 2017, BlackLion publikon videoklipin "Z. Komandant". Muzika e këngës u punua nga vetë BlackLion, teksti u shkrua nga vetë BlackLion.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  honahona    qlirche  

Komente

4


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Diamant Sinanaj (BlackLion) »

Komente 4