Më mbaj mend (për 1 muaj)


BlackLion - Po Lshoj Zo

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Po Lshoj Zo".
3. Video është e këngës "Po Lshoj Zo", por nuk këndohet nga BlackLion.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

BlackLion - Po Lshoj Zo  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

25/02/2011

2011-02-25T22:02:00+00:00Po du me fol po du mu shfry si per veti ashtu per ty
Me rrena boll jemi ngih po du me jetu n`drejtsi
realitetin e kom vlla ska mujt kerkush me na ndah
sikur mos me m`njoft kurr ma kthej shpinen sdon me m`pah
U qudita me kit sen nuk dita ku osht arsya
Fjala vlla tha s`egziton ti n`pun tua un `npun t`mija
sot e zez t`doket shpija familja sot nuk osht sen
Tana punt ti n`dreq rakija jo bre vlla kush po t`rren
shoqnija nuk ka kultur rrahje sheh n`qdo trotuar
shteti ty ta imponon edhe me drog me u marr
ej kur ski pun kur ski sen t`rit per pare gjithqka bojn
korrupsionin sun e nal kur vet hajnat komandoin
Un jom i ri hala po ktu sene zemren ma kan qah
m`rena nats milionera bohen a nuk lypin kta mi shah
qysh s`del dikush me i vra se dikuj ja kan nxon driten
Athu a bazohen n`fmij tynej ata qysh po rriten

Besomni me t`ardh gjynah kur jetimi ta shtrin doren
Lot e tij kerkojn shpres nuk kan vend ku strehohen
- 20 grad dimnit i nxan bora jasht tu lyp
a politikani jon e ka nxeht edhe n`karrik
ky ndryshym don me na myt athu ku e keni syt
kur nuk vendosin per veti ateher prej kujna me prit
n`pavarsi jem tu jetu as ni sen nuk e ndryshun
qe 10 vjet sak permirsime e premtimet sjon kerkun
dikush ska ku me fljet shtrati i vetem kontinieri
dikush ska buk me honger e dikuj ja bon n`shpi kuzhinieri
athu kush po lun me shtet se qeshtu kurr ska qen jeta
shumica pa fakulltet jon hi n`poste tu lexu gazeta

Interesi osht primar tjera sene vin mas tij
shokt rrin me ty veq ateher kur kuleten plot e ki
Nuk jetoj me fantazi se me rrena jom formu
I deformum o shok koha ka se qka me shrku per mu
Nuk po du me jetu me 1 verbim n`sy
une du me pahpo kta s`tlojn ty
Jetoj me 1 vend ku ka varfni hajni kerkuj sja nin per ty
A ka ma krim e a ka ma zii se n`shekullin 21 me pa 1 fmi tu kajt per shpi vallahi n`gjynah me t`shti
Une e di qe ska po tjeter se din mos t`rrin du me dal n`bin en prishtin me knu me lshu zo sa t`ma jep Zoti fuqin
Se kom aftsi me i kallxu botes jem Rinia e Kosoves
kshtu qe edhe un kom t`drejta sikur t`gjiith shokt e mii


Më Shumë Këngë Nga Diamant Sinanaj (BlackLion):

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet