Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledar Hoxhaj - Trashegime Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

O baba te qofsha fale
Merre vallen me ngadale
Lum o lum per ke gezon
Per djalin qe sot marton.

Ref.
Trashegime,trashegime
Tundet dheu, troket gota
Çifti ri vetem urime
Lumturi sa e gjithe bota.

Dil moj nene,dil ti ne valle
Bekoje dasmen e madhe
Hidhe vallen me lezet
Me djalin veshur si mbret.

Shtruar-shtruar me sira
Dil ne valle o xhaxha
Merre goten e rakise
Siç e ka zakon ky fis.

Hajde dajo te pret nipi
Se kte dite kaq shume e priti
Te kercej me ty ne valle
Ndize dasmen, digje fare!
Bledar Hoxhaj
Publikimi: 26/07/2021
Muzika: Vani Rushiti & Vojsava Alia
Orkestrimi: Vani Rushiti
Teksti: Lindita Qalliaj
Muzika: Vani Rushiti & Vojsava Alia
Orkestrimi: Vani Rushiti
Klarinete: Novruz Vengo
Kitare: Xhulio Imeri
Makeup Artist: Sallon Classtar Lila
Video Produksioni: Klaudjo PriftiBledar Hoxhaj - Trashegime
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Trashegime".
3. Video është e këngës "Trashegime", por nuk këndohet nga Bledar Hoxhaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Bledar Hoxhaj:


Komente 0