Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledar Sejko - Ti Bote E Heshtur  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente

Asnjë Koment

17/04/2012

2012-04-17T22:31:11+00:00NE ISHIM VETEM DY TE PANJOHUR
QE ECNIM BASHKE NEPER NATE
UNE CAJA TERRIN TI YJET NDIQJE
DHE BELBEZOJE NGADALE

TI ME TREGOVE SE BOTEN NJIHJE
PA TINGUJ ZERASH PA FJALE
POR GJUHA JOTE KREJT ME SIMBOLE
ME MAGJEPSI NE CAST

ref.
JO TI S'FLET NDOSHTA S'DEGJON
POR JETON SI C'DO NJERI
TI QE ECEN QE KRIJON
VALLE PSE TE HESHTESH PERJETESISHT

TI LOTET S'NJIHJE TI BUZEQESHJE
TRISHTIMIN MBYSJE NE CAST
TI DASHUROJE VEC ME VIZIONE
MALLKOJE HESHTJEN PA FJALE

NJE THIRRJE TE LARGET ME PAS DEGJUAM
TI RENDE RENDE DREJT SAJ
ISHTE ENDERR SHPRESE ISHTE DEHJA JOTE
UNE DHIMBJE NDJEVA PAS KESAJ

ref.
JO TI S'FLET NDOSHTA S'DEGJON
POR JETON SI C'DO NJERI
TI QE ECEN QE KRIJON
VALLE PSE TE HESHTESH PERJETESISHT


Më Shumë Këngë Nga Bledar Sejko:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet