Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bledar Sejko - Jam Shqiptar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  3

Pjesëmarrëse në

Festivali i 29-të në RTSH

Komente

Asnjë Koment

01/12/1990

1990-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Jam Shqiptar" kënduar nga Bledar Sejko.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bledar Sejko i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hajro Ceka - Jam Shqiptar

Qe kur zoti krijoi boten
un kam qen e jam gjithmon
asnjeher se ula koken
jam shqiptar jam autokton
jam i vjeter sa vet koha
me njet lisi edhe guri
biri shqiperis etnike
porsi shpendi dhe flamuri.

Jam shqiptar jam autokton
jo nuk bohem dot me kthetra
se akoma historia s'mi ka lan huqet e vjetra. (2x)

Kam dhan jeten per flamur
si jo sot ku ka edhe nji
nuk me mbeti hupi kurr
por krenarin s'ma more kurr
kam te drejt te ekzistoj
se jam kombi me i larte
jam per shqiperine etnike
gjith shqiptaret tejet mbane.

Jam shqiptar jam autokton
jo nuk bohem dot me kthetra
se akoma historia s'mi ka lan huqet e vjetra. (2x)

Phaze - Jam Shqiptar

Ref:
............................................................
Jom shqiptar der diten qe des
Kuq e zi prej vene um del
Jom luan ju jeni kaproj
Jena Shqip si uj' e voj
Jom shqiptar man kuq e zi
Jom ushtar prej Malit t'Zi
Vetbesim me lot ne sy
Vetbesim per kuq e zi
Si shqiponja i kom dy krena
Jeni si grua plot me rrena
Kuq e zi del naper vena
Kuq e zi del naper vena
Per flamur e jepi jeten
Jom i fort si Skenderbeg
Mos fol keq per flamur tem
Se jom shqiptar edhe osht' vertet
............................................................

L-Patriot - Jam Shqiptar

.........................................................
Jom shqiptar fol a ki problem
Nese ki me ne naj problem ...........
Ej bone shqiponjen me dur e qo te nalt
Per probleme jena na tpart nuk ka vlla me shqiptart
Po thu qe ki trup a po thu qe je gangster
Kallxo o pidh none kush po don fer
Per mu ska problem se me probleme jam rrit
E problemet ka mi lon weq qathere kur ti msheli syt
E vetmja rac qe kejt tjerve ja kem rras
Per grusht pre plum me ne kerkush spo ka shanc
Nuk jem as 10miljon e na nje kejt bota
Ja kem qi nonen me vepra skina na fjal tkota
..................... ska lidhje ku jeton
Qaty ku jon bit e shqipes qat vend ta kontrollojn
Kur e din qe je shqiptar fill i ndrrohet qerja
Shqiptart mbizotrojn edhe naper vende tjera
.........................................................
Më Shumë Këngë Nga Bledar Sejko:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet