A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Babain

Shprehem...

Nuk e kuptoj pse me ndodh kjo gjë
Ate qe ndjen zemra,dora shum shpejt e shpreh
E njejta gje vazhdon te me ndodhe edhe tani
Perqendrohu,po shkruaj per me te miret ne histori

Nuk eshte koha per dyshime,ju nuk keni hapesira
Vetem nje super ekip futbolli,njeh historia
Ka braktisur 7 te tjerat,eshte e teta e botes
Mrekullia Barca,perfaqeson ngjyren jeshile te tokes

Ka vuajtur,sa te tjeret nuk e kuptojne
Nga minus zero,ka arritur ne kete zone te nxeht
Ka kaluar ne cdo rruge,qe te kalon ne sukses
Eshte pershtatur aq mire,nga kjo zone nuk del

Pra ore mik,ky eshte moti qe ne e kerkuam
Si dallendyshja ne pranevere,ne shtegtuam
Kerkuam te miren dhe e kemi gjetur
Me kete shtegtim lulezimin kemi sjellur

Ishte,eshte dhe do te jete
Jane tre fjal qe gjithmone parasysh do i kem
Jane tre fjal qe me lidh mua me Barcelonen
Kam lindur per kete ekip dhe do vdes per kampionen

Une shpreh,shpreh ate qe me thote zemra
Ne jemi ata,qe te tjeret e shohin ne endrra
Si ne nuk gjejne as ne filma,as ne libra
Si Barcelona,nuk lejon te dyte historia

- poem written by Bledi Lorenci


- Submitted by Bledi Lorenci -

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  324

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019