A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Per Nënën

Nena Ime

Oj nena ime ti je e cmuar
Ne kete bot nuk vlen asgje
per mua se sa dashuria ime
per ty moj nene.

Nuk ka asgje ne kete bote
asgje pervec teje
kush me lindi kush me edukoi
prandaj duhet ta falenderojm,

Nuk mund te ta shperblej
kur kete gje por dashuria
askush nuk mund ta zevendesoj
vendin te ne kete bot me mua.

- poem written by Bledi Lorenci


Choose star rating

Rating:  3.9 / Votes cast:  227

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019