A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Shoqerinë

Pjese E Jetes Sime

Mbaj mend hapin tim te pare
Qe hodha ne klasen time
Buzeqeshja ne fetyre nuk me ishte ndar
Ishte momenti qe te behen prezantime

Do njihesha me fetyra te reja
Kjo ishte nje mrekulli
Nga njera banke tek tjetra
Do ju tregoja se kush jam dhe nga vi

Asnjehere nuk e kisha menduar
Qe ne klasen time te kaloja
Aventura te nderlikuara
Me njerez qe cdo dite i shikoja

Edhe momente te mira kemi kaluar
Ne disa raste,lindi dashuri
Disa perfunduan te martuar
Disa te tjere,e quajten vetem shoqeri

Kjo shoqeri per ne eshte flori
Gjeja me e bukur qe na dha rinia
I shkruaj keto vargje me dashuri
Kur i kutoj,mbizoteron nostalgjia

- poem written by Bledi Lorenci


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  15

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019