A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Sikur

Sikur ne të dy
Ballë për ballë në ferr të takoheshim...
Nuk e di,
Do përshtyheshim me urrejtje
Apo me mall do t'përqafoheshim?
Gjashtë palë këpucë i grisa
Vetëm për të biseduar njëherë me ty.
Vallë do të vijë ndonjë herë ajo ditë
kur të merremi vesh vetëm me sy?

- poem written by Bledi Lorenci


Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  5

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019