Tema: Poezi Për Familjen

Familja Ime

Shum vjet kaluan
Qe un kur kam lindur
Menjeher ne at qast
Qe kam familje jam bindur

Dikur thosha
Ne shkoll do shkoj e t'ju krenoj
Tani at Fjal
Une e kujtoj

Familjen time
Kurr s'do ta harroj
Dhe mamin e babin
Me mua do ti krenoj

- poezi nga Blendi Leci


- Poezia u dërgua nga Madriljen1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  23