A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

Me 5,6 strof
Ket vjersh po e shkruaj
Qe per atdhe
Kureshtjen ta shuaj

5 vjet kaluan
Qe kosova etnike
Ka shpetuar
Nga k'to rreziqe

Ka shpetuar
E eshte qliruar
Dhe okupatoret
serb jan denuar

Tash atdheu im
Eshte plot magji
Dhe qka na she syri
Eshte plot mrekulli

Bukuria e luleve
Freskia e fshatit
Aty ku eshte familja
E emes dhe e atit

- poem written by Blendi Leci


- Submitted by Madriljen1 -

Choose star rating

Rating:  3.3 / Votes cast:  20

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019