Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Atdheun

Atdheu

Me 5,6 strof
Ket vjersh po e shkruaj
Qe per atdhe
Kureshtjen ta shuaj

5 vjet kaluan
Qe kosova etnike
Ka shpetuar
Nga k'to rreziqe

Ka shpetuar
E eshte qliruar
Dhe okupatoret
serb jan denuar

Tash atdheu im
Eshte plot magji
Dhe qka na she syri
Eshte plot mrekulli

Bukuria e luleve
Freskia e fshatit
Aty ku eshte familja
E emes dhe e atit

- poezi nga Blendi Leci


- Poezia u dërgua nga Madriljen1 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.1 / Votuan:  21

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet