Live Video

Blenis Vorfaj - Babi Im  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/05/2017

2017-05-19T09:58:35

Pjesëmarrëse në

Diamond Fest 2017Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Babi Im" kënduar nga Blenis Vorfaj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Blenis Vorfaj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Olsi Bylyku - Babi Im

C'kemi
Ca bot?
Une jam adoleshenti LUI
Kur linda
Lindi parfumi
Jam me origjin nga GUCCI
Zoti eshte babai im
Qe eshte pronari i shum bareve
Prej tij i ndjej aromen PAREVE
Ndryshe prej gjith moshatarve
Shoket e mi me shohin nga xhami makines
t'MERCEDEZIT
Qe mbleu babi 16 vjetorin e lindjes
PRIT
Drejtori i shkolles me babin o shum mik
Ne shkoll nuk shkoj asnje dit
rezultati mdel fantastik
Une kam gjithcka
Edhe per t'ardhmen se vras menjen
Se sa merrni ju ne muj
Babi im feston ditlindjen
Po nuk e di se si...
Babin e shoh n'tensjon sot
Po kollitet NON STOP edhe ka ftoht
Po djersit pa limit se kuptoj dot a
Po thash me vete
O i fort 1 moment u zbardh edhe ra n'tok
Spitali rond osht po thot edhe ka munsi qe te shtrohet sot
Doktori doli i thash:
Mere oren HUBLOT dhe makinen jasht
Vetem coje ti babin si ishte prap
Mu drejtu qe ska lidhje sa pare ka

ref(2x)

Leku nuk eshte gjithcka
Nuk ble ndjenja
Vin momente qe nuk zgjidhen me miljona
E as me prona
Po vetem lutja
Vler nuk eshte parja
Po idealet tua

Kalun shume kohe
Biznesi po fillo deshto
Vilat qe kishim
Jan n'shitje
Tgjitha me cmim okazion
Po shoh pasuria
Qe kishim dal kadal
Po fluturon
Plus qe kurat qe po merr doktorri nuk na premton
Si dreqin ndodhi
Kur kishim?
Lek me thas ne i kishim shisha dhe goca
Me rrishin se isha un Djali 1-shit
Tani e shoh pa shpres N'krevat
Dhe nuk e shero armani
Nuk e sherojn pushimet n'majemi
As djali
Nuk e shero makina
Drejtori
Dhe as mengjeset me sushi
Ai iku dhe mla duke kuptu qe nuk jam askushi
Se ne jet e ble oren...
Po nuk e ble kohen
Se ne jet e ble Shpin...
Po nuk e ble familjen
Kuptova
Shume e me shume
Nga kto dy pikat e lotit
Qe babi Nuk ishte ZOTI
Po ishte 1 rob i Zotit
Tani jam vetem
Perball
Per t'ja nis nga fillimi
Sepse
tani pa mbeshtetje
S'esht i njejte Udhtimi

ref(2x)

Leku nuk eshte gjithcka
Nuk ble ndjenja
Vin momente qe nuk zgjidhen me miljona
E as me prona
Po vetem lutja
Vler nuk eshte parja
Po idealet tua

Gazi - Babi Im

Lori Rama:
Muziken ne shhpirt
Kendimin tradit!
Me ty babi im
Krenar jam, cdo dite!
Isha shume i vogel
Tani jam rrit pak!
Gjithmone i thashe vetes
Babit do ti ngjaj!

Gazi:
Biri im me keto fjale
Oh c'ma ben zemren mal!
Kam deshire ne kete dynja
Ma mire se veten me t'pa!

Refreni2x:
Me ty do t'jem krenar
Dhe jeten ke me ma zgjate!
U bofsh ma i mire se un
Te dhurofte zoti plote fat!

Lori Rama:
Kengen e kam n'shpirt
Jam rrit n'harmoni!
Me kenge fle e zgjohem
Keshtu me ke msu ti!
Isha shume i vogel
Tani jam rrit pak!
Gjithmone i thashe vetes
Babit do ti ngjaj!

Gazi:
Biri im me keto fjale
Oh c'ma ben zemren mal!
Kam deshire ne kete dynja
Ma mire se veten me t'pa!

Refreni2x:
Me ty do t'jem krenar
Dhe jeten ke me ma zgjate!
U bofsh ma i mire se un
Te dhurofte zoti plote fat!

Mensur Kadriu - Babi Im

Ai ka qenë i varfë
Nuk ka pas pasurin
Por me zemer ka qenë shum i madh x2

Ne gojë rrinte me cigare
E naj her bajke hajgare
Qdo fjal e ka than ashiqare x2

Ai u kan babi jem
ai u kan zemra jem
qe ne zemer sot po me dhem
ai u kan shtylla e shtepis
u kan kulmi i varferis
ky njeri ka qenë babi jem x2

Qdo her ka qen ne vetmi
askush zanin sja ka ni
ne vete ka mbajt cdo merzi x2

Ai gjithher ka qen idrejt
e askujt si ka rrejt
ky njeri ka qen babi im

Ai u kan babi jem
ai u kan zemra jem
qe ne zemer sot po me dhem
ai u kan shtylla e shtepis
u kan kulmi i varferis
ky njeri ka qenë babi jem x4

Më shumë këngë me këtë titull: