Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Bleona Qereti - Rrushi I Kosoves


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/06/2013

2013-06-09T18:22:16


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Rrushi I Kosoves" kënduar nga Bleona Qereti.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Hashim Shala & Tahir Drenica. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

zane oj mbes rrushi i kosoves
larg na shkove ne fund te botes

gjyshi vetem si me lan
gjyshve cka don me u than

qe te rritem me dashuri
e te deshtem zoge ne gji

zane oj mbes u bafsh e madhe
e na u kthefsh n'kosove nane

ti u kthefsh shpejt te votra
me vllazen edhe motra

mos na harroni ju filiza
here do kur ju pret vendlindja

fton kosova dhe ju don
ajo fmijet kurr si harron

nana shqipe krah zemrohet
kur bijte e i largohen

sikur qielli qe do yjet
pra na duhet neve fmijet

do te shkon nalt t'kemi paqen
do te bashkohen dhe perqafenMë Shumë Këngë Nga Bleona Qereti:

Më Shumë...