A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Shqiperia

O trima luftetar
ne jemi shqipetar,
ne kurr nuk do te dorzohem
e kurr nuk do te harrohem,
si deshmor te atedheut
per clirimin e memedheut.

Shqeiperia e lire do te mbetet
e kurr nuk do te tretet,
Shqiperia do te jet e lire
si shqiponja ne hasire.

Skenderbeu i vetmi shqipetar
ngriti flamurin per her te pare,
Ismail Qemali ne vlor
ngriti flamurin me 28 nentor,
Lorik Cana zemra e shqipe
fyt per fyt me bijt e shkines,
Ismail Morina valon flamurin kuq e zi
qe Shqiperia te mos harrohet
dhe emri i tij te perkujtohet.

- poezi nga Bleonard Metalia


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019