Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Shoqërinë

Shoqeria E Vertet

Dy shok ma te mirt ne ven Ska mujt kush me na permen Si bineq e si vllazeri Sna kalon kush per trimeri.
Me vite kaluam asnjehere nuk u ngaterruam Ku do qe te shkonim asnjehere njer-tjetrin nuk e harronim
Kjo do te thote shoqeria e vertet qe me shkokun e zemres te mos shkeputrm perjet Edhe pse u ndam shoqerine kurr se lam.
Kjo eshte poezia qe po ta krijoj ty Denis Metalia Ne kur te jem bashk ma te fort nuk ka ne jem si shqipja me dy krah.
Dy shok ma te mire dy shok ma nush si Bleonardi dhe Denisi jo nuk eshte kerkush Kur dy shok bashk te jen asnjehere fatekeqesi nuk do te ken.

- poezi nga Bleonard Metalia


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  10


Më shumë nga Bleonard Metalia


Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet