A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #


Tema: Poezi Për Atdheun

Ata Qe Lufta I Preku

Femij i rritun veq me nanen
Lufta e 99-tes ma mori baben
Kjo liri pom fut n'dhe,Ti o bab pse sje me ne?
Ma ska tanke as britma e piskima
Prej asaj kohe emri na mbeti femij jetima
Aromen e atedheut po e nuhati fal teje sot
Aromen tende,fytyren tende te trimit ma spe shoh
Un mbi toke e ti ner to
E vetmja gje qe mund te vi tek ti eshte loti
DHe lutja per ty tek Zoti.
Kosova e jona babe, per ty koft firdausi
Sot jemi t'lir ne mengjes therret knusi
Lufta babe krejt nuk i preku
Fatin tend shumica se ka pas
Pas pejgambereve i dashtun kome kan deshmori
Ti e dhe jeten kur Kosoves i erdh zori.
Babe pot kujton Kosova sot
Pot qet televizori,nder te paret plumbi jot hovin mori.
Vitet kalojn e kujtimet mbesin,nuk treten
Barren tem me veti e mbaje, por si fakt pe qes nleter.
Pasi jo me ne kete bote ...
Shihemi ne boten tjeter.

17, January,2017 Hajvali

- Blerim Sopjani


- Poezia u dërgua nga Blerim Sopjani -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  2


teksteshqip.com © 2007 - 2018