A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Blerina Balili - Kenga E Memes


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2009

2009-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Cme Potis Me Ate Dore"


Nene qe me do aq shume,
me shume nga cte dua une,
del e me percjell ne pune,
e ne darke me ve ne gjume. (2 here)

O nena ime e mire,
Stolisur gjithe xhevahire,
Ate qumesht qe kam pire,
Cdo dite ma shton mencurine. (2 here)

Sa here qe ti me vjen prane,
Sa them nene ti me vjen prane,
Me mua dhimbjen e ndan,
Vetem ti ma sheron xhan. (2 here)

O nena ime e mire,
Stolisur gjithe xhevahire,
Ate qumesht qe kam pire,
Cdo dite ma shton mencurine. (2 here)

Nene sa me ke ndricuar,
Je lodhur e je malluar
Me femijet e larguar,
Ne rritu,
Ti malle shtuar (2 here)

O nena ime e mire,
Stolisur gjithe xhevahire,
Ate qumesht qe kam pire,
Cdo dite ma shton mencurine. (2 here)

Ku nuk vajta ku nuk shkova,
Here ne det, here fluturova,
Si nenen time kerkova,
Jo si ajo nuk takova. (2 here)


Lyrics submited by  Anisa   AnisaHello
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019