A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Blerina Balili - Kolazh Me Kenge Jugu


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  65

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

13/12/2016

2016-12-13T19:07:25

O dajo te keqen o
Merre vallen shtruar o x2

E merre vallen mor shtruar o

E merre vallen mor shtruar o
E se marton o mor nipin o x2

E me lezet edhe shtruar o
O se gezon o per nipin o x2

O dajo te keqen o
E leja radhen mor halles o x2

O hallo te keqen o
E merre vallen shtruar o x2

E merre vallen shtruar o
E se marton e moj nipin o x2

O hallo te keqen o
E leja radhen xhajes o x2

...

Hodha nje lule ne ferre
E jasaman moj lule verdhe x2

E jasaman jasaman
Jasaman moj lule verdhe x2

E hodha pak e mbuloj dhene
E jasaman moj lule verdhe x2

E jasaman jasaman
Jasaman moj lule verdhe x2

Dhodha pak e mbuloj dhene
Jasaman moj lule verdhe
Mbuloi gjithe baçene
Jasaman moj lule verdhe

Jasaman jasaman
Jasaman moj lule verdhe x2

...

E do veme ne kasaba
O moj manare x2

Do gjejme shtepi me qira
E moj manare x2

Jasht e brenda me boje
E moj manare x2

Epo lum neneja qe me ka
E moj manare x2

...

Moj raki moj raki
Ku ku na ke dale ti x2

E une kam dale nga kazani
E pije dajo kapedani x2

Moj raki moj raki
Ku ku na ke dale ti x2

Une kam dale nga kazani
E pije xhaxha kapedani x2

...

Dolla moj dolla
Dolla moj ne lendine x2

Pashe moj pashe
Pashe moj lungjerine?

Fshatra moj radhe radhe
C'bukuri qe kane x2

Epo une shoke ku te vete
Lule moj lule x2

Large ne gurbete
Lule moj lule x2

Epo dy dite çdo te pij e
Lule moj lule x2

Epo nje dite na thirr e
Lule moj lule x2

Epo mbyllur ne kutij e
Lule moj lule x2

...

Kur ulen burrat ne gjunje
Merre ti e t'ja pres une
Te prek kryet perbi ...
Marrin kengen toskerisht

Te prek kryet perbi ...
Marrin kengen toskerisht

Dy fjale thoshte kapedani
Ja sheshi ja mejdani x2

Kapedan na merr nje valle
Sa te tunden keto male
Per dy burra don vatani
Fjale pak si kapedani

Per dy burra don vatani
Fjale pak si kapedani

Dy fjale thoshte kapedani
Ja sheshi ja mejdani x2


Lyrics submited by  teksteshkruesi
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019