Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blerina Matraku - Je Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Je Ti" kënduar nga Blerina Matraku.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Alisia Bajrami - Je Ti

Ende të ndjej, ende thërret si një jehonë, nje iluzion
Ende të ndjej, ende në shpirt më drithëron, më gjunjëzon
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Oo... e di, e di,
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di,
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Derisa në jetë unë do të mbes
Një tjetër jetë do të mbetet e pashpresë
E nëse thonë se dhimbjet rreshtin
Kjo nuk vlen për ty
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plaget mbyllen
Kjo nuk vlen për ty

E di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, je ti...

Twentyfour - Je Ti

Kam nevoje,te shkruaj dy fjale
Qe te shuaj ca mendime dhe te zhduken ngadale
Nuk e di ne do ja dal
U bene tre vjet asnje fjale
Qe nga hera e fundit dhe e pare qe te thashe me fal
Por ti me cove ne djall
Dhe aty cdo gje u ndal
Dy guacka ne breg te detit sapo i mori nje val
Mbase magneti qe ne kishim nuk terhiqte me metal
Ose bota qe une jetoja perbehej nga tjeter material
Enderrat qe kishim thurur ngelen ne sirtar
Une dola nga vetja ime dhe zgjodha rrugen qe duhej marre
Ne nje kryqezim vendimesh ti more kthesen e pare
Dhe tani jemi te ndare
E njejta dite ne kalendar i njejti numer si me pare
Nuk ka me ore,me kujtohesh pa orar
Te dhashe gjithe jeten time dhe shiko se cfare po marre
Kam bere shume gjera qe po ti dije asnjehere sdo kishe qare.

Ref:
Une u ktheva por e di se sdo te vish
Ti vjen ne endrren time dhe largohesh serish
Je ti dhe me nuk te kam
Je ti dhe nuk je me prane (2x)

Ti je zbehur je nje tregim qe snjoh as fundin as kreun
U bene ca kohe qe ste marr me as me numrin e fshehur
Por sot jam dehur
Dhe kujtimet qe me kane mbetur jam duke shprehur
Per mua ke vdekur
Por akoma jam i etur per te te prekur
Akoma mendoj se cdo gje mes nesh eshte ne rregull
Por me pas zgjohem dhe kuptoj se je venitur ne mjegull
Dicka kam humbur ose mbase asnjehere ste kam gjetur
Ose mbase ne disa raste duhet te tregohesha me i pjekur
Nuk eshte vetmia qe me ben te kaloj mornica por kujtimet
Qe ndahen ne mijra grimca dhe vazhdojne te sillen
Shoh veten neper rrugica dhe bindem qe eshte e kote
Se ti je nje shi qe bie jashte stine
Por su mjaftove me kaq
Se asnje femer tjeter dot sme kenaq
Tek te gjitha ne fakt
Imazhi jot u shfaq qarte
Dhe une kthehem prap te te dedikoj cdo varg

Ref:
Une u ktheva por e di se sdo te vish
Ti vjen ne endrren time dhe largohesh serish
Je ti dhe me nuk te kam
Je ti dhe nuk je me prane (4x)

Ardit Çuni - Je Ti

Ende të ndjej, ende thërret si një jehonë, nje iluzion
Ende të ndjej, ende në shpirt më drithëron, më gjunjëzon
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Oo... e di, e di,
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di,
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Ende të ndjej, ende të shoh tek më vështron, dhe perëndon
Ende të ndjej, ende rënqeth ky emocion, më robëron
Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Ooo... e di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, E di, Je ti...

Derisa në jetë unë do të mbes
Një tjetër jetë do të mbetet e pashpresë
E nëse thonë se dhimbjet rreshtin
Kjo nuk vlen për ty
Derisa dhe fryma të mbarojë
Një plagë e hapur dhimbjen do ma shtojë
Dhe nëse thonë se plaget mbyllen
Kjo nuk vlen për ty

E di, e di
S'do të shoh në sy një tjetër
E di, e di
Asnjëherë më si më parë
Ka për mua vetëm një njeri
E di, je ti...

Vetëm dhe një çast ta prekja dorën tënde
Ah sikur ky çast për ne të zgjaste përgjithmonë

Më shumë këngë me këtë titull:


Publikimi: 17/04/2005
Festivali: Top Fest 2Më Shumë Këngë Nga Blerina Matraku:


Komente mbi këtë këngëBlerina Matraku - Je Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Je Ti".
3. Video është e këngës "Je Ti", por nuk këndohet nga Blerina Matraku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.