Më mbaj mend (për 1 muaj)

Blero - Hapi I Parë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Aaaahhhh, Senjorita
Uuuuuuuh, aaaaaah

Të kam njohur ty ke nji kohë të gjatë
Për afër kurr stë pata dot
Do guxoja të ta them një fjalë
S'doja ta hup shancën kot

Sot e di, shikimi yt me thotë të rrezikoj
Të provoj

Për ty e bëra hapin e parë
Ëshë shpresë - një hap prej teje
Mos u veno, mos luaj me zjarr
Këtu ti rrugën drejt meje gjeje
T'lutem eja ti sa më parë
Durimi mo nuk po më ngroh
Eja ti, eja ti, eja më pranë

Ahhhhh, ahhhhh, Senjorita

Ditë e natë mendoja unë
çka tët them kur të takoj
Shokët më përqeshin shumë
Por mendjen asgjë s'ma ndryshoj
Veq për ty shkel at krenari që të tregoj se t'dashuroj (t'dashuroj)

Për ty e bëra hapin e parë
Ëshë shpresë - një hap prej teje
Mos u veno, mos luaj me zjarr
Këtu ti rrugën drejt meje gjeje
T'lutem eja ti sa më parë
Durimi mo nuk po më ngroh
Eja ti, eja ti, eja më pranë

Tash më buzëqesh sa herë që m'shikon
Mendimi që të dashuroj
Por nuk e di pse ende po vënon
Me thuaj qka duhet tjetër nevoj
Dhe sa kohë duhet mi duru
Që ti të vi, tët kem pranë
Por ta dish : "shumë mo jetë durimi vuash më mbanë"

Për ty e bëra hapin e parë
Ëshë shpresë - një hap prej teje
Mos u veno, mos luaj me zjarr
Këtu ti rrugën drejt meje gjeje
T'lutem eja ti sa më parë
Durimi mo nuk po më ngroh
Eja ti, eja ti, eja më pranë

Tash më buzëqesh sa herë që m'shikon
Mendimi që të dashuroj
Por nuk e di pse ende po vënon


Ky tekst u dërgua nga lume a.k.a miss'albaBlero
Publikimi: 01/12/2004


Blero - Hapi I Parë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Hapi I Parë".
3. Video është e këngës "Hapi I Parë", por nuk këndohet nga Blero.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Blero:


Komente 1