Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Blero & Albulena Ukaj - Mbylli Syte


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Më Shumë Nga

Albulena Ukaj"Mbylli Syte" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Blero & Albulena Ukaj.
Me siguri do e kemi shumë shpejt këtë tekst, por do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Hekuran Krasniqi - Mbylli Syte

Sonte ti je vetem, qan e loti te vret,
ndihesh e harruar, dridhesh e ke frik.

Jashte eshte shume ftohte dhe floket ti lag shiu,
te vret mungesa ime, vetmija te ngriu.
Fytyre e zbet, llafin ne gji e mbane,
me lot e dhimbjes tende zemren dysh ma ndane.

Zemra ime e ndjen pushtoje, gjej pak force e perballoje,
ne dite vetmije, nate pa hall, mbylli syte e do tme kesh prane.
Jeta thjesht na ndahu , ne dy rruge krejt pa fund,
nese pak te ngushlloj fajin e marre une.

Jashte eshte shume ftohte dhe floket ti lag shiu,
te vret mungesa ime, vetmija te ngriu.
Fytyre e zbet, llafin ne gji e mbane,
me lot e dhimbjes tende zemren dysh ma ndane.

Zemra ime e ndjen pushtoje, gjej pak force e perballoje,
ne dite vetmije nate pa hall, mbylli syte e do tme kesh prane.

Adelina Ismaili - Mbylli Syte

aaaahhhh

Mos e dashuro ti zemren
time gur
se un te haroj
e ti nuk mundesh kurr
dije se per mu je vetem
therr ne sy
po hajt djal
se ka ilac edhe per ty .

ref :

Mbylli syt , mbylli syt
endrro se pom prek
veq nje her ke meu ngroh
e dy her me u djeg (2x)

Mbylli sytë , mbylli sytë .

Buza jote dridhet saher
don me m'thirr
molla e mdalume
ka shije mat mir
shtrejt ka met kushtu loja
qe e ki nis
se thur marimanga
rrjeten per nje miz

Mbylli syt , mbylli syt
endrro se po m'prek
veq nje her ke meu ngroh
e dy her me u djeg (4x)

Mbylli sytë , mbylli sytë .(3x)

Mbylli syt , mbylli syt
endrro se po m'prek
veq nje her ke meu ngroh
e dy her me u djeg (6x)

Mbylli sytë , mbylli sytë


teksteshqip.com © 2007 - 2017