Blerta Kosova
Blerta Kosova
Blerta Kosova
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë
  • Jeton në
  • Kosovë
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Blerta Kosova është këngëtare. Blerta Kosova (këngëtare / producente / kompozitore) në kërkimin e saj të hapur përmes tingujve të gjallë dhe përvojën e eksplorimeve të saj eklektike! Mbajeni fort dhe leni hapin e saj të animuar, zërin e shijshëm-por-ushqyes dhe manovrimin eksperimental të synths (dhe pajisje të tjera shkencore) që ju çojnë në një fushë të gëzueshme të toneve eksperimentale elektronike dhe shpirtit pop modern për shpirtin! Përgatituni për disa ndjesi intensive, të rënda, ëndërruese, sentimentale akustike, të përzier me një zë frymëmarrjeje të thellë dhe shtresa kozmike të synths për këtë akt të veçantë eksperimental elektronik. Në ditët e tjera ju mund ta gjeni atë duke ndarë nektarin me projekte si: Bicalko dhe Tandem.

Kënga “Një grusht Qershi”, që u krijua nga rok grupi Gjurmët në vitet e 80-ta, është kënduar nga këngëtarë të shumtë, kryesisht gjatë organizimeve të ndryshme nëpër mbrëmje. Por, kësaj radhe vjen në një version elektronik nga Blerta Kosova, e cila punoi edhe pjesën melodike. Kjo është hera e parë, që Blerta sjellë një përpunim në gjuhën shqipe, pasi të gjitha këngët që i ka lansuar deri më tani janë në gjuhën angleze. Kjo vjen si pjesë e një projekti, ku përfshihet edhe lansimi i albumit që do të ndodhë së shpejti.

Në vitin 2019, Blerta Kosova publikon albumin "Reflections".

Më datë 24 Mars 2023, Blerta Kosova publikon videoklipin "There Will Be Fire". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga vetë Blerta Kosova.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Komente 0