Tema: Poezi Për Trishtim


Ende

Pse nuk me degjuat atehere...
Atehere kur bertita si e cmendur,
Kur kerkova ndihem ?
Pse u bet sikur nuk degjoni?
Pse u bet sikur nuk shihni?
Pse u bet sikur nuk me njihni ?
Ju pyeta edhe atehere...
kur lotet po me rridhnin si nje lume.
Ju pyeta edhe atehere...
kur shpirti po me vdiste nga padrejtesia ,
nga tmerri i jetes.
Ju pyeta edhe atehere...
kur trupi me ishte pergjakur
nga vuajtjet e jetes.
Dhe ende vazhdoj t`ju pyes,
dhe ende nuk marre pergjigjje...

- Poezi nga Blerta Osmani


- U dërgua nga Blerta Osmani -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Komente 0