A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për 17 Shkurtin

17 Shkurti

kosov e dashur,kosov krenare,
ngrite pavarsin pa u trembur fare,
gjaku i deshmorve i derdhur per liri,
ishte qmim i madh per te shtrejten pavarsi,

kosov e dashur kosov heroine,
ngrite flamurin me shum pikellime,
sa deshmor ran, sa deshmor vdiqen,
per kombin ton kaq arritem.

- poem written by Blerta Simnica


- Submitted by Blerta -

Choose star rating

Rating:  4.2 / Votes cast:  466Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019