Më mbaj mend (për 1 muaj)


Blinor Gashi - Dedë Gjo Luli
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dedë Gjo Luli".
3. Video është e këngës "Dedë Gjo Luli", por nuk këndohet nga Blinor Gashi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Blinor Gashi - Dedë Gjo Luli  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

07/01/2021

2021-01-07T10:00:56+00:00


"Dedë Gjo Luli" është një këngë e re, e shtuar kohët e fundit në arkivin e këngëve të kënduara nga Blinor Gashi.
Do ju falenderonim pa masë në rast se mendoni të na ndihmoni me tekstin e kësaj kënge.
Videoklipi nga Blinor Gashi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Ismet Peja - Dedë Gjo Luli

Ded Gjon Luli
I: Krisi pushka disa topa
Sa me vrap na u mblodh ordia:I
I: Me e njoftë zuni gjithë Evropa
Trima t’fortë paska Shqipnia. :I
Dedë Gjon Luli shkroi nji letër
Valisë s’Shkodrës ia ka çue:
“Se Shqipnia nuk don tjetër,
Veç don vendin me sundue.”
Ded Gjon Luli ban kërdinë:
- Tungjatjeta! - po i thot krajlit.
- Del e shikjo me dylbi
Si lufton biri i shqiptarit.

Nikollë Nikprelaj & Lekë Dedvukaj - Dedë Gjo Luli

Ne per mal e zane t huj
Jan rrit tet shtatnit djal hotjan
Kur ish rrit per me kap huten
Varun nmur e la lahuten heeej

Kish marr flak e djeg katuni
Armt gjata nkrah i vuni
Bashkluftar i boletinit
Ded Gjon Luli i Traboinit

E shume vjet tuj qendrue malit
Kshtu ju bishim rrudhave tbadhit
Gjithni posht e rri pishtar
Jam krenar qe jam shqiptar o hej

As dum tok e as premtime
Nuk e blej kyt token time
Bashkluftar i Boletinit
Ded Gjon Luli i Traboinit

Ne prizren e ngretc t Malsise
Kam per kam me kren tlirise
Perkrah Dedes si shqiponja
Heroina Tringa e Nora
Kish ni bes mat fort se gur
Zemra i digjej per flamur
Bashkluftar i Boletinit
Ded Gjon Luli i Traboinit

Ane e mban hej
Ju hap zani
Mur jehon por si er mali
Turgut Pasha po i lsho gjamt
Toka i dridhet per nar kamb
o hej
Ne Deciq u ngrit FLAMURI
Ndor e mbante trimi e burri
Bashkluftar i Boletinit
Ded Gjo Luli iTraboinit
Komente mbi këtë këngë