A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Pranvera

Po na vjen pranvera
Zogjet po kendojn
Ne vendon e tyre
Qerdhe ndertojn
Cicerima e zogjve
Nuk ndalet dot
Sa te gezuar jan
Ne kete stin e mot
Zogjet ne pranver
Jan te gezuar shum
Sepse kan ushqim
Prandaj jan fatlum

- poezi nga Blinera Murataj


- Poezia u dërgua nga Sindorela -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  12  • Më shumë nga Blinera Murataj:
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018