Bora Dollënga Poezi
Bora Dollënga

Te Bej Te Vuash Vetem Me Nje Veshtrim!

Mos me gjyko nga jashte
Ndoshta eshte manteli im
Ndoshta te flas dhe vrazhde
Karakteri ma ka vene detyrim

Mos ia puth nje te huaji kembet
Ngaqe Ndihesh keq dhe ne veshtiresi
Po ku i dihet...nje dite ai mund te shoh vrenget
Prapa shpines ta ngul thiken me ligesi

Nga askush mos u detyro
Cdo not shkele,ndjeje
Melodine me te bukur kerko
Dhe mos u perpiq te kerkosh leje

Me urre...me duaj
Une do jem aty per te te dhene guxim
Ki kujdes me durimin tim mos luaj
Te bej te vuash vetem me nje veshtrim!

- Poezi nga Bora Dollënga


- U dërgua nga boradollenga12 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0