A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Brikena Asa - Largesia


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/03/2018

2018-03-10T16:00:01


It's a long time that we try finding the lyrics to "Largesia" sung by Brikena Asa.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Brikena Asa attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Smart Boy - Largesia

K-Black

Disa jetojn me endrra e disa jetojn me shpres
por endrrave e shpresav te mia
moti drita s'ju ka dhez...
Moti drit me sy skam pa se larg meje eshte ajo
pa zemren tem s`du me jetu
ka shum koh qe se kam taku...
edhe pse ne gyrbet ka shku
dashurija jem per ta kurr nuk u shu
shikimin e saj kurr s`do te harroj
se gjdo nat ne enderr ate une e takoj
as zanin e saj une moti se kam ni
po sa her du kshill para syve me shfaqesh ti
nje enderr me ka mbet eshte gati mu realizu
ti dhe une me kan bashk bashk tu u perqafu...

ref. (Ardita):

Edhe pse ne po jetojm shum larg
edhe pse shum kufina neve po na ndajn
Do te shikoj me lot me sy
dhe do te them largesia u kry

Do te them se malli po me vret
nuk po munda pa ty me vazhdu kete jet...
pse Zoti keshty e paska shkru
qe nje koh te gjat pa ty une me jetu...

Smart Boy:

Fotografin ton me mall qdo dit po te shikoj
pse nuk te kam afer floket e tua ti ledhatoj
dua te pres te shkolla siq i presin femrat shokt e mi
por ti je shum larg e une veq ne shpi po rri
dua te kem afer dua qdo send me ty te perballoj
kur te jam nervoz dua qe ti te me qetsoj
e mallkoj kete gutbet te zi e mallkoj dhe kete largesi
por Zoti keshty e paska shkru
qe nje koh te gjat pa ty une me jetu...

ref.Ardita
Edhe pse ne po jetojm shum larg
edhe pse shum kufina neve po na ndajn
Do te shikoj me lot me sy
dhe do te them largesia u kry

Do te them se malli po me vret
nuk po munda pa ty me vazhdu kete jet...
pse Zoti keshty e paska shkru
qe nje koh te gjat pa ty une me jetu...

K Black :

(ne keto momente dua ne qetsi me tu afrua
e nga zemra me ti than 2 fjal : "I LOVE YOU")

Burak & Grupi Fama - Largesia

Morra rrugen , e u nisa diku larg me shku
E u ndava me shprese se prap kemi me u taku
Muajt edhe vitet iken e me su pam
Mbeti vetem nje premtim qe dikur e dham

Ref.
Largesia na largoj u harruam ne
Fajin do ta ndajme ne gjys
Faj kam , faj ti ke
Apo fati deshti neper bote me na nda
Qenka shkruar ne te dy mos me u paa

Nuk e di pse mora rrug kur te kisha ty
Vleren nuk ta kisha dit ti ishe flori
Tash kur vitet me kan ik
Sa shume jam pendu
Do te doja me te than se kam gabuuu

Ref.3x
Largesia na largoj u harruam ne
Fajin do ta ndajme ne gjys
Faj kam , faj ti ke
Apo fati deshti neper bote me na nda
Qenka shkruar ne te dy mos me u paa

Black Shadow - Largesia

Special One:

Disa jetojn me endrra e disa jetojn me shpres
por endrrave e shpresav te mia
moti drita s'ju ka dhez...
Moti drit me sy skam pa se larg meje eshte ajo
pa zemren tem s`du me jetu
ka shum koh qe se kam taku...
edhe pse ne gyrbet ka shku
dashurija jem per ta kurr nuk u shu
shikimin e saj kurr s`do te harroj
se gjdo nat ne enderr ate une e takoj
as zanin e saj une moti se kam ni
po sa her du kshill para syve me shfaqesh ti
nje enderr me ka mbet eshte gati mu realizu
ti dhe une me kan bashk bashk tu u perqafu...

ref. (Ardita):

Edhe pse ne po jetojm shum larg
edhe pse shum kufina neve po na ndajn
Do te shikoj me lot me sy
dhe do te them largesia u kry

Do te them se malli po me vret
nuk po munda pa ty me vazhdu kete jet...
pse Zoti keshty e paska shkru
qe nje koh te gjat pa ty une me jetu...

Smart Boy:

Fotografin ton me mall qdo dit po te shikoj
pse nuk te kam afer floket e tua ti ledhatoj
dua te pres te shkolla siq i presin femrat shokt e mi
por ti je shum larg e une veq ne shpi po rri
dua te kem afer dua qdo send me ty te perballoj
kur te jam nervoz dua qe ti te me qetsoj
e mallkoj kete gutbet te zi e mallkoj dhe kete largesi
por Zoti keshty e paska shkru
qe nje koh te gjat pa ty une me jetu...

ref.Ardita
Edhe pse ne po jetojm shum larg
edhe pse shum kufina neve po na ndajn
Do te shikoj me lot me sy
dhe do te them largesia u kry

Do te them se malli po me vret
nuk po munda pa ty me vazhdu kete jet...
pse Zoti keshty e paska shkru
qe nje koh te gjat pa ty une me jetu...

(Special One):

(ne keto momente dua ne qetsi me tu afrua
e nga zemra me ti than 2 fjal : "I LOVE YOU")Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018