Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bruno Revolt
  • Emri i Vërtetë:
  • Bruno Pollogati
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  24
Këndon kryesisht: pop

Bruno Revolt është autor këngësh dhe këngëtar i njohur. Bruno Pollogati ngjitet për herë të parë në skenën e Festivalit të Këngës si solist ndërsa si pjesë e grupit Revolt Klan ka kënduar edhe dy herë të tjera, në Fest’ 53 dhe Fest’ 54, respektivisht me këngët “Më mungon” dhe “Dashurinë s’e gjejmë dot”.

Më datë 21 Prill 2018, Bruno Revolt publikon videoklipin "Pritem Pak". Muzika e këngës u punua nga Enis Mullaj, teksti u shkrua nga Florian Zyka, ndërsa për orkestrimin u kujdes Enis Mullaj.

Në Dhjetor 2018, Bruno Pollogati merr pjesë në Festivali I 57-Të Në Rtsh me këngën "Nuk Ka Stop". Ndonëse prej më shumë se dhjetë vitesh është pjesë e grupit Revolt Klan, kantautori nga Vlora ka zgjedhur që në Fest’ 57 të prezantohet si solist me këngën e kompozuar nga vetë Bruno dhe me tekst të Endrit Mumajesit. 28 vjeçari i këndon një vajze që e dashuron e që nuk ndalet së menduari për të. “Nuk ka stop” është e stilit funky pop.

Më datë 4 Mars 2019, Bruno Revolt publikon videoklipin "Pa Ty". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

Më datë 7 Gusht 2019, Bruno Revolt publikon videoklipin "Te Du". Teksti i këngës u shkrua nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga MAX Production, ndërsa produksioni audio u realizua nga Edlir Begolli.

Më datë 25 Dhjetor 2019, Bruno Revolt publikon videoklipin "Gjetsh Belan", në bashkëpunim me Endri & Stefin. Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Edlir Begolli. Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

Asnjë Koment

Anëtar i grupit

Revolt Klan

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Komente mbi këtë artist