Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bubulina Krasniqi Zbukurohet Nga Kirurgu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
[23-04-2012]
Filloi karrieren si kengetare, realizoi disa kenge dhe u pelqye shume nga publiku, edhe pse ishte ne moshe te re. Por sic duket, muzika nuk ishte ajo qe i fle ne zemer. Popullariteti i Bubulines filloi pas bashkepunimit me Bleron (kunatin e saj) me te cilin realizoi disa kenge, ndersa me pas pauzoi ne muzike, per t'u rikthyer me pas perseri me disa kenge te reja dhe per t'i dhene fund karrieres muzikore e per te filluar nje karriere te re ne politike. Bubulina ne Kosove, pervec si kengetare, njihet edhe si motra e Memli & Teuta Krasniqit, te cilet tashme jane te promovuar ne publik si kengetare, aktore e politikane. Pas mbarimit te studimeve, Bubulina Krasniqi u rangua ne liste si me e mira nga Ministria e Puneve te Jashtme, duke u zgjedhur keshtu si zyrtare e larte ne kete Ministri. Pas fillimit te punes, Bubulina ka shtuar kujdesin per veten dhe look-un e saj. Eshte vene re edhe ndryshimi ne pamjen e jashtme, qe ngre dyshimet se politikania e ardhshme ka vizituar kirurgun duke fryre buzet dhe mollezat. Se edhe politika kerkon sakrifica ne pamje dhe look, kete me mire e verteton pamja e Bubulines, e cila ka hedhur disa foto te reja me shoqerine e saj teksa argetohet neper pub-e te Prishtines.
 (panorama plus)Komente 0