Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Meholli
  • Vendlindja:
  • Mitrovicë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Maj 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♊ Binjaket
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

Bujar Meholli është shkrimtar. Shkollimin e nisi në shkollën fillore "Migjeni", për të vazhduar më pas në "Andon Zako Çajupi", ku edhe e mbaron shkollimin fillor. Shkollimin e mesëm e vazhdon në shkollën "Arkitekt Sinani", ku mëson për Informatikë. Më pas fillon studimet në Prishtinë , pranë Universitetit 'Hasan Prishtina' në drejtimin Letërsi shqipe.

Aktualisht merret me gazetari dhe me shkrime. Pasioni për shkrimin daton qysh nga fëmijëria e tij, ku ka shkruar një numër të konsiderueshëm vjershash, të cilat kanë mbetur të pabotuara.
Sot orvatet të shkruajë poezi dhe prozë, krahas teksteve të këngëve. Inspirimi më i madh i tij është poeti francez Arthur Rimbaud, si dhe këngëtarët amerikanë Woody Guthrie dhe Bob Dylan. Ai preferon të dëgjoi zhanret Folk,Blues dhe Country.

Bujari jeton dhe vepron në Mitrovicë e Prishtinë, ndërsa krijimtaria e tij mund të marrë hov...

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Shto profile

të tjera


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet