Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  158
 • Vendlindja:
 • Shkodër 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 58 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Bujar Qamili është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut dhe popullore shkodrane. Fillimisht ka kënduar në koncertet e fëmijëve, që organizoheshin në atë kohë në shkollë. Këtu u panë edhe shkëndijat e para të talentit të tij në muzikë. Më pas, aktivizohet në “Grupin e Rinisë". Për herë të parë në skenë është ngjitur në vitin 1974, dhe ka 50 vjet që nuk është shkëputur asnjëherë nga kënga. Çmimet që Bujar Qamili ka fituar gjatë karrieres së tij të gjatë artistike janë shumë por si më të rëndësishmit dhe që vlejnë të theksohe...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Instagrami

Zyrtar

Komente

1 🔥

Nuk Jam Ma Sikur Atehere (1996)

★★★★★

Arome E Kenges Popullore

★★★★★

Kenge Qe S'harrohen

★★★★★

Njoni Qan, Tjetri Gezohet

★★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Bujar Qamili, Mjeshter I Madh

Komente 1