Më mbaj mend (për 1 muaj)

Bujar Ramadani - Mëkatar  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Sonte Kemi Dasëm"

Komente

Asnjë Koment

20/06/2016

2016-06-20T09:20:47+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mëkatar" kënduar nga Bujar Ramadani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Bujar Ramadani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Egzon Abazi - Mëkatar

Zgjatma dorën o vëlla
Këshillom ti për Allah
Kam nevoj un drit me pa
Jam i vetëm i pa krah

N’skaj të rrugës pa drejtim
Shum i lodhur shpirti im
Prej gabimi në gabim
Zemra ime don pendim

Refreni:
Mëkatar un jam
Mëkatar un jam,
Ah sa shum, gabova
Un jam shum pishman.

Shpresa mbeti gjall
Zoti im më fal,
Un jam robi yt
Un jam Mëkatar

Nuk kam forc as të lotoj
Rrugën drejt po e kërkoj
Jam i ri dua t’jetoj
Zotin një ta adhuroj

N’skaj të rrugës pa drejtim
Shum i lodhur shpirti im
Prej gabimi në gabim
Zemra ime don pendim

Ganimete Jashanica - Mëkatar

-si nuk me erdhe
veq edhe nje nate
te dashuruarit
nuk bejn mekate
-mi fike dyert
zbardhoi drita
ah si ste gjeta
sa shum te prita
-jo mos ma hapi
ti plagen vjeter
nga dashuria
te dehur ne mbetem
-vetem ne erndrra
dhe askund tjeter
sa shpesh me erdhe
moj mikja e vjeter
(ref)
-merrma dhe shpirtin
qe ti mi dhe zjarr
se na ka falur zoti si mekatar
-merrma dhe shpirtin
moj mikja e vjeter
veq mos ma merr kujtimin
se nuk kam tjeret
Më Shumë Këngë Nga Bujar Ramadani:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet