A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Atdheun

Vendlindja

E dua vendlindjen,
Ku u linda e u rrita,
E dua vendlindjen,
Ku nuk soset dita.

Nëse ka ndonjë vend,
Më të bukur në botë,
Kjo është vendlindja ime,
Që unë e dua fort.

Do i kujtoj përherë,
Edhe gurët e sokakut,
Vendlindja ime zemërgjerë,
është derë kurdo e hapur.

Nëse ndonjëherë padashur,
Diku larg duhet të shkoj,
Vendlindjen time të bukur,
Kurrë s'do ta harroj.

- poezi nga Burhan Skikuli


- Poezia u dërgua nga arsimdiber -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  391

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019