A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Buta - Vone


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

12/11/2018

2018-11-12T18:36:32

Song from the album:

"Vjeshte / Dimer ‘18"


Ay,ay ayy
Ajo mtha t'duuu
Uh, uh, uh, uh

Ajo um tha tdu, m'ka bo mu tatto
Poezi m'ka shkru, e m'ka vizatu
S'munet me pranu, qe e kom harru
Lek jom tu palu, qata veq tha boo
E di qe o' vone, e di qe o' vone
Pom don mu per lek, pom don mu per fam
E di qe o' vone, per ty nuk kom koh
E di qe o' von, e di qe o' von

M'sheh television, e m'nin n'radio
Jom i rendsishem, jom bo i famshem
Femna i dashem edhe i pashem
Lek po du ma shum, lek po du ma shum

Per dit mo Z.Ndjenja, e ju bon t'fala ish-dashura
Gota e kuqe prej vere be, shkuni cigaren mi andrra
Ma mos um qo mu foto, as mos um shkruj mo mesazha
M'doket qe ti nuk pe kupton, qe nuk u shkru mu knaq na
Une per dit po ha torte, une u bona ikon
Une kta i myta me mode, hajde per mu bojna tost
Une kom shetit neper bot, kur du me shop dal n'Europe
Tash edhe n'Bank jon tum njoft, per dore mu jon tum fol

Ajo um tha tdu, ajo um tha tdu
Me lek jom martu, nuk muj mi tradhtu
Ajo um do mu, ajo um do mu
Un ata se du, un ata se du

Ajo um tha t'du, m'ka bo mu tatto
Poezi m'ka shkru, e m'ka vizatu
S'munet me pranu, qe e kom harru
Lek jom tu palu, qata veq tha boo
E di qe o' vone, e di qe o' vone
Pom don mu per lek, pom don mu per fam
E di qe o' vone, per ty nuk kom koh
E di qe o' vone, e di qe o' vone

M'sheh television, e m'nin n'radio
Jom i rendsishem, jom bo i famshem
Femna i dashem edhe i pashem
Lek po du ma shum, lek po du ma shum

[Verse 2]
Zemer kallxom ti ku keve, at dit qe bike shi
Zemer kallxom ti pse erdhe, tash qe u bo ktu pak dill
Tash qe u bo pak ma mir, tash qe ti n'radio u m'nin
Tash qe um sheh mu n'TV, tash qe per mu krejt pe din
Mos u muno ti me m'shef, lexohesh leht si gazet
So rren po o' e vertet, un jom provu me ket jet
Sen me provu sum ka met, mu um ka met veq me vdek
Veq me bo qka ka n'at jet, ket jet i pash une kejt

Ajo um tha tdu, ajo um tha tdu
Me lek jom martu, nuk muj mi trathtu
Ajo um don mu, ajo um do mu
Un ato se du, un ato se du

Ajo um tha tdu, m'ka bo mu tatto
Poezi mka shkru, e m'ka vizatu
S'munet me pranu, qe e kom harru
Lek jom tu palu, qata veq tha boo
E di qe o' vone, e di qe o' vone
Pom don mu per lek, pom don mu per fam
E di qe o' vone, per ty nuk kom koh
E di qe o' vone, e di qe o vone


Lyrics submited by  BNGV23e-Cards (2)

U krijua nga Antonio 2019-01-07 18:02:07
Për çdo dit mo z.Ndjenja
E ju bon t'fala ish-dashura
Gota e kuqe prej vere be
Shkuni cigaren mi andrra
2018-12-08 14:47:40
Ajo um tha t'du
Me lek jom martu
Nuk muj mi tradhtu
Ajo um do mu, ajo um do mu
Un ata s'e du, un ata s'e du

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019